Aluminium orzesze

Aluminium

Aluminium jest metalem, który pojawia się w znacznych ilościach w warstwie ziemi. Wylicza się, że stanowi plus minus 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Uzyskuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium rodzi niezwykle skrajne emocje. Z jednej strony jest istotnym metalem w branży budowniczej np. w postaci prętów, rur, lub profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj niedobry. Jak potwierdziły testy, istnieje spore prawdopodobieństwo, że może powodować choroby Alzheimera. Uzmysłowiono, że jest niesłychanie neurotoksyczny, truje tkanki nerwowe, niszczy tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za asekurację układu nerwowego przed złośliwymi czynnikami. Zepsucie tej osłony powoduje wycieńczenie nerek oraz wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na kondycję naszego zdrowia.
Aluminium niezmiernie często wykorzystywany jest w formie srebrnych folii do zawijania żywności. Stąd sporo osób widzi zależny, istniejący związek z generowaniem choroby Alzheimera, a użytkowaniem aluminium przy owijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie wolno popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest praktycznie wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą jemy. 
Aluminium jest również wykorzystywane w przemyśle astronomicznym oraz jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w systemie człowieka pobudza bóle głowy, melancholie, kiepską pamięć, zmęczenie, a nawet zgon.
Jest sporo sposobów jak wystrzegać się nadmiernie wielkiej dawki aluminium. Nade wszystko trzeba dbać o to, co jemy oraz pijemy. Powinno się odstawić picie z puszek aluminiowych, nie użytkować srebrnych folii aluminiowych. Korzystać z garów oraz patelni, które nie są pokryte aluminium.
Warto wyodrębnić, że aluminium znajduje się również w kosmetykach, dezodorantach, bądź szczepionkach. Nawet farmaceutyki po które sięgamy w wielu przypadkach zawierają aluminium. Jak widać nie można gruntownie pozbyć aluminium z naszego życia.
Trzeba wtrącić, że z badań klinicznych, które pozostały zrealizowane w Wielkiej Brytanii wynika, że picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego dopuszcza wykreślić aluminium z organizmu wraz z moczem.
Dla uspokojenia należy wspomnieć, iż ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Tylko ogromna treść tego metalu w układzie jest dla człowieka zła.


Możliwość komentowania jest wyłączona.