Drabina poznań

Jak wyglądałoby życie bez drabiny?

Zdarza Ci się czasami pracować na wysokości przy własnym budynku czy też zbierać plony z drzew owocowych? Co byś uczynił, gdybyś nie posiadał tak wspaniałego sprzętu, którym jest drabina
  To pewnego rodzaju konstrukcja, która w istotnym stopniu upraszcza dostanie się przez nas na mniejsze wysokości. Uzyskiwana jest z różnych typów tworzyw (do z reguły spotykanych należy drewno oraz metal). Te większe przeważnie są w wersji składanej, co o wiele ułatwia ich przewóz. Dodatkowo zajmują mniej miejsca. 
  Cechą każdej konstrukcji są dwie pionowe podpórki (w wielu przypadkach wyekwipowane są również dwie mniejsze dla utrzymania prawidłowej równowagi) a także szczeble. Ich swoistą cechą jest fakt, że spełniają one dwie funkcje – przede wszystkim służą nam jako coś, za co chwytamy się rękoma wspinając się na wysokość, a w drugiej kolejności stają się dla nas miejscem, na które stajemy. 
  Są najczęstszym zaopatrzeniem ekip budowlanych, jednakże nie tylko. Wielokrotnie są instalowane także w górach, aby w jak najskuteczniejszy sposób uprościć wędrowcom wspinanie się na strome górzyste szlaki. 
  Wyjątkową uwagę na swoje bezpieczeństwo muszą zwrócić właściciele drabiny stworzonej z drewna (szczególnie, w czasie której jest ona trzymana na rześkim powietrzu). Każde pęknięcie, nadgniły fragment a także nadwątlenie nawierzchni przez owady może wieść do poważnego uszczerbku na naszym zdrowiu. Do najpopularniejszych wariantów drabin należą: hakowa, pożarnicza, ostrew oraz schody. 
  Znaczące jest ażeby każdy użytkownik drabiny przed wejściem na nią sprawdził po wielokroć czy jest statyczna a także żeby schodzić a także wchodzić na nią zawsze przodem do szczebli. Bardzo kluczowe jest także to, ażeby wybrać jak najbardziej należyte podłoże (nigdy nie ustawiamy drabiny na pochyłości). Przy pracy na większych wysokościach powinno się stosować dodatkowy sprzęt, który uchowa nas przed możliwym upadkiem. Na domiar tego należałoby wiedzieć, że drabiny profesjonalne muszą co jakiś czas być poddawane kontroli ich stanu technicznego. Żeby ustrzec się wypadku nie należy na własną rękę przerabiać czy też przedłużać drabiny. Wydawać się może to dosadne jednakże pracując na wysokości warto koniecznie pamiętać o robieniu przerw minimum 15 minut co dwie godziny. Pamiętając o wyżej wyliczonych regułach użytkowania z drabiny możemy czuć się pewni, a praca na niej stanie się dla nas niezwykłą uciechą.


Możliwość komentowania jest wyłączona.