Aluminium piekary

Aluminium

Aluminium jest metalem, który istnieje w znacznych ilościach w powłoce ziemi. Szacuje się, że stanowi około 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Osiąga się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium powoduje bardzo skrajne emocje. Z jednej strony jest podstawowym metalem w branży budowniczej np. w postaci prętów, rur, czy też profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj zły. Jak wykazały testy, występuje wielkie prawdopodobieństwo, że może pobudzać choroby Alzheimera. Uzmysłowiono, że jest bardzo neurotoksyczny, skaża tkanki nerwowe, psuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za osłonę układu nerwowego przed złymi czynnikami. Nadwyrężenie tej osłony powoduje osłabienie nerek a także wątroby, a to bezpośrednio przyczynia się na kondycję naszego zdrowia.
Aluminium niezwykle często używany jest w formie srebrnych folii do owijania żywności. Stąd wiele osób spostrzega zależny, istniejący związek z wyzwalaniem choroby Alzheimera, a użytkowaniem aluminium przy owijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie wolno popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wszędzie, w wodzie pitnej, którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest też stosowane w przemyśle astronomicznym a także jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w układzie człowieka rodzi bóle głowy, melancholie, marną pamięć, przemęczenie, a nawet zgon.
Istnieje dużo sposobów jak wystrzegać się nadmiernie dużej dawki aluminium. Przede wszystkim powinno się troszczyć się o to, co konsumujemy a także pijemy. Należy odstawić picie z puszek aluminiowych, nie użytkować srebrnych folii aluminiowych. Korzystać z garów oraz patelni, które nie są pokryte aluminium.
Powinno się uwydatnić, że aluminium znajduje się również w kosmetykach, dezodorantach, czy szczepionkach. Nawet farmaceutyki po które sięgamy często zawierają aluminium. Jak widać nie można gruntownie pozbyć aluminium z naszego życia.
Trzeba nadmienić, że z badań klinicznych, które pozostały dokonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego dopuszcza usunąć aluminium z układu razem z moczem.
Dla ukojenia należy wspomnieć, że ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z organizmu. Tylko spora zawartość tego metalu w układzie jest dla człowieka szkodliwa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.