Dachówki betonowe trzebinia

Dachówki betonowe opcją dla dachówek ceramicznych

Dachówki betonowe (cementowe) uzyskuje się z piasku, cementu portlandzkiego i pigmentów na bazie tlenków żelaza i wody. Po dorzuceniu podwójnej warstwy akrylowej, zdobywa się skończony artykuł. Mogą być intrygującą opcją dla dachówek ceramicznych. Ich solidność jest podobna i wycenia się ją na plus minus 100 lat. Co do dachówek betonowych możemy być pewni ich stałości, w końcu skonstruowane wieloletnie konstrukcje takie jak mosty przeżyły próbę czasu. Dachówki betonowe są również tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników. 
Dachówki betonowe – kiedy więźba nie jest kapitalna
Dachówki betonowe niwelują niedostatki powstałe w konstrukcji więźby, mogą zatem pokryć wcześniejszą niedokładną robotę dekarza. Fabrykacja dachówek betonowych jest oszczędniejsza energetycznie dla fabryk. Dachówki betonowe fabrykuje się w temperaturze 60 stopni Celsjusza. W przypadku dachówek ceramicznych do ich produkcji potrzeba powyżej 16 razy więcej energii.  
Dachówki betonowe są trochę mniej połyskliwe od tych ceramicznych. Są także troszkę bardziej szorstkie. Teraźniejsza technologia produkcji sprawia niemniej jednak, że różnice w wyglądzie dachówek z różnych surowców są prawie, że niewidoczne. Jedynie wprawne oko może zauważyć różnice. 
Najistotniejszym elementem wpływającym na gwarancję dachówek betonowych jest mrozoodporność. Dachówka musi ścierpieć kolejne cykle zamrażania a także odmrażania, to decyduje w ogromnej mierze o jej „żywotności”. Fabrykanci dachówek betonowych na ogół dają gwarancję na 30 lat.  Producenci dachówek betonowych zapewniają, że z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Są niezłomne na pękanie a także niekorzystne warunki atmosferyczne, jak intensywny deszcz i srogi ziąb. 
Jednym z wariantów dachówek betonowych są dachówki płaskie. Idealnie pasują one do nowomodnych domów. Płaska dachówka lubi proste formy architektoniczne. Dachówki betonowe w większości wypadków istnieją w ciemnej palecie kolorystycznej, od czerni do grafitu. Można jednakże odnaleźć rodzaje w rustykalnej gamie kolorystycznej- od ceglanego do brązowego. Dachówki betonowe mają dodatkowo powłoki antyzabrudzeniowe, dzięki czemu ich kolor, w miarę upływu czasu, nie płowieje. 
Wybór pomiędzy dachówkami betonowymi, a ceramicznymi zależy od zasobności portfela a przy tym indywidualnych upodobań, np. co do większego połysku bądź matowości dachówek. Dachówki betonowe dają solidny dach nad głową.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

rdw cv