Aluminium bytom

Aluminium

Aluminium jest metalem, który pojawia się w sporych ilościach w skorupie ziemi. Szacuje się, że stanowi plus minus 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Generuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium powoduje bardzo skrajne emocje. Z jednej strony jest zasadniczym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, czy profili. Z drugiej uważany jest za bardzo złośliwy. Jak wykazały badania, jest ogromne prawdopodobieństwo, że może rodzić choroby Alzheimera. Wykazano, że jest niesłychanie neurotoksyczny, skaża tkanki nerwowe, dewastuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za obronę układu nerwowego przed wrogimi czynnikami. Uszkodzenie tej osłony powoduje wycieńczenie nerek oraz wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na jakość naszego zdrowia.
Aluminium bardzo często użytkowany jest w postaci srebrnych folii do zawijania żywności. Stąd sporo ludzi spostrzega zależny, istniejący związek z wyzwalaniem choroby Alzheimera, a użytkowaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie należy popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest również używane w przemyśle astronomicznym i jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w układzie człowieka wywołuje bóle głowy, depresje, słabą pamięć, osłabienie, a nawet śmierć.
Występuje wiele sposobów jak unikać nadto wielkiej dawki aluminium. Nade wszystko należy dbać o to, co konsumujemy oraz pijemy. Trzeba odstawić picie z puszek aluminiowych, nie wykorzystywać srebrzystych folii aluminiowych. Użytkować z garów a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Należałoby zaznaczyć, że aluminium znajduje się również w kosmetykach, dezodorantach, lub szczepionkach. Nawet leki po które sięgamy wielokrotnie zawierają aluminium. Jak widać nie da się dogłębnie pozbyć aluminium z naszego życia.
Należy wspomnieć, że z badań klinicznych, które były dokonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego pozwala wykreślić aluminium z organizmu razem z moczem.
Dla ukojenia należy wspomnieć, że ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Jedynie spora zawartość tego metalu w układzie jest dla człowieka szkodliwa.
www.ekodach.com.pl


Możliwość komentowania jest wyłączona.

fototapety